0002061101-10-W0-D
DigiKey Part Number
0002061101-10-W0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002061101-10-W0-D
Description
10" PRE-CRIMP A2102 WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
White
Contact End
Socket to Socket
Length
10.0" (254.0mm)
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2102 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2102 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2102 GREEN
10" PRE-CRIMP A2102 ORANGE
10" PRE-CRIMP A2102 RED
Alternate Length
8" PRE-CRIMP A2102 WHITE
2" PRE-CRIMP A2102 WHITE
3" PRE-CRIMP A2102 WHITE
11" PRE-CRIMP A2102 WHITE
4" PRE-CRIMP A2102 WHITE