0002061101-10-Y9-D
DigiKey Part Number
0002061101-10-Y9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002061101-10-Y9-D
Description
10" PRE-CRIMP A2103 YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 18 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Color
Yellow
Contact End
Socket to Socket
Length
10.0" (254.0mm)
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2103 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2103 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2103 BROWN
10" PRE-CRIMP A2103 GREEN
10" PRE-CRIMP A2103 ORANGE
Alternate Length
6" PRE-CRIMP A2103 YELLOW
2" PRE-CRIMP A2103 YELLOW
8" PRE-CRIMP A2103 YELLOW
3" PRE-CRIMP A2103 YELLOW
4" PRE-CRIMP A2103 YELLOW