0002061101-11-G9
DigiKey Part Number
0002061101-11-G9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002061101-11-G9
Description
11" PRE-CRIMP A2103 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Color
Green
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2103 BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2103 BLUE
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2103 BROWN
11" PRE-CRIMP A2103 ORANGE
11" PRE-CRIMP A2103 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2103 GREEN
3" PRE-CRIMP A2103 GREEN
4" PRE-CRIMP A2103 GREEN
10" PRE-CRIMP A2103 GREEN
5" PRE-CRIMP A2103 GREEN