0002062101-10-L2
DigiKey Part Number
0002062101-10-L2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002062101-10-L2
Description
10" PRE-CRIMP A2101 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 22 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Blue
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
10.0" (254.0mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2101 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2101 BROWN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2101 GREEN
10" PRE-CRIMP A2101 ORANGE
10" PRE-CRIMP A2101 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2101 BLUE
3" PRE-CRIMP A2101 BLUE
4" PRE-CRIMP A2101 BLUE
5" PRE-CRIMP A2101 BLUE
6" PRE-CRIMP A2101 BLUE