0039000038-12-A9
DigiKey Part Number
0039000038-12-A9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000038-12-A9
Description
12" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2064 BLACK
In-Stock: 790
12" PRE-CRIMP A2064 BLUE
In-Stock: 359
12" PRE-CRIMP A2064 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2064 GREEN
In-Stock: 10
12" PRE-CRIMP A2064 RED
In-Stock: 554
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
4" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
5" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
6" PRE-CRIMP A2064 ORANGE