0039000219-10-A9
DigiKey Part Number
0039000219-10-A9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000219-10-A9
Description
10" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 18 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Gold 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Gold
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
10.0" (254.0mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2064 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2064 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2064 BROWN
10" PRE-CRIMP A2064 GREEN
10" PRE-CRIMP A2064 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
3" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
4" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
5" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
6" PRE-CRIMP A2064 ORANGE