0190700014-24-Y9
DigiKey Part Number
0190700014-24-Y9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0190700014-24-Y9
Description
24" JUMPER 3075 YL001 YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 18 AWG Jumper Lead Ring Terminal (#8 stud) to Cable Tin 24.0" (609.6mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Color
Yellow
Contact End
Ring Terminal (#8 stud) to Cable
Base Product Number
Length
24.0" (609.6mm)