0190730019-12-A9-D
DigiKey Part Number
0190730019-12-A9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0190730019-12-A9-D
Description
12" JUMPER 3075 OR001 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 18 AWG Jumper Lead Ring Terminal (#10 stud) to Ring Terminal (#10 stud) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Color
Orange
Contact End
Ring Terminal (#10 stud) to Ring Terminal (#10 stud)
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)