0430300002-03-B4
DigiKey Part Number
0430300002-03-B4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-03-B4
Description
3" PRE-CRIMP A2015B BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 24 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Black
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
3.00" (76.20mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 271
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2015G GREEN
In-Stock: 170
3" PRE-CRIMP A2015L BLUE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2015N BROWN
3" PRE-CRIMP A2015R RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015B BLACK
4" PRE-CRIMP A2015B BLACK
5" PRE-CRIMP A2015B BLACK
6" PRE-CRIMP A2015B BLACK
In-Stock: 100
8" PRE-CRIMP A2015B BLACK