0430300004-12-S8-D
DigiKey Part Number
0430300004-12-S8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300004-12-S8-D
Description
12" PRE-CRIMP 3048 SLATE
Customer Reference
Detailed Description
Slate 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Slate
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 3048 BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 3048 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 3048 BROWN
12" PRE-CRIMP 3048 GREEN
12" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 3048 SLATE
3" PRE-CRIMP 3048 SLATE
4" PRE-CRIMP 3048 SLATE
5" PRE-CRIMP 3048 SLATE
6" PRE-CRIMP 3048 SLATE