0430300038-12-R9
DigiKey Part Number
0430300038-12-R9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300038-12-R9
Description
12" PRE-CRIMP A1857/19 RD001 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Red
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)