0500798000-12-G6
DigiKey Part Number
0500798000-12-G6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-12-G6
Description
12" PRE-CRIMP 1853 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Color
Green
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 110
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 388
12" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 645
12" PRE-CRIMP 1853 BROWN
In-Stock: 230
12" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
In-Stock: 100
12" PRE-CRIMP 1853 RED
In-Stock: 110
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 GREEN
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 1853 GREEN
In-Stock: 0
4" PRE-CRIMP 1853 GREEN
5" PRE-CRIMP 1853 GREEN
6" PRE-CRIMP 1853 GREEN