0502128000-08-L4
DigiKey Part Number
0502128000-08-L4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0502128000-08-L4
Description
8" PRE-CRIMP 1854 BL001 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 24 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 8.00" (203.20mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0502128000-08-L4 Models
Category
Wire Gauge
24 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Blue
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Base Product Number
Length
8.00" (203.20mm)