0845240014-18-B7
DigiKey Part Number
0845240014-18-B7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0845240014-18-B7
Description
18" PRE-CRIMP A1858/19 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 16 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Gold 18.0" (457.2mm)
Category
Wire Gauge
16 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Gold
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Part Status
Obsolete
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
18.0" (457.2mm)