MPL-AY1265-R82
DigiKey Part Number
1589-MPL-AY1265-R82TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPL-AY1265-R82
Description
FIXED IND 820NH 27A 1.3 MOHM SMD
Detailed Description
820 nH Unshielded Molded Inductor 27 A 1.3mOhm 2-SMD, J-Lead
DC Resistance (DCR)
1.3mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Current - Saturation (Isat)
46A