ZA5074-2.5
DigiKey Part Number
ZA5074-2.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZA5074-2.5
Description
AUTO CBL ASSY W/PLG 12V 5A W/LED
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable, Auto Power Plug to 2.5mm DC Plug Cigarette Lighter Assembly 12 V 5 A 12' (3.65m) Coiled Cord, ABS, Fused, LED Indicator Black
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZA5074-2.5 Models
Category
Specifications
12' (3.65m) Coiled Cord, ABS, Fused, LED Indicator
Manufacturer
MPD (Memory Protection Devices)
Current Rating (Amps)
5 A
Packaging
Bulk
Color
Black
Part Status
Active
Voltage - Rated
12 V
Type
Cable, Auto Power Plug to 2.5mm DC Plug