BU-2929-M-39-2
DigiKey Part Number
314-1622-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-2929-M-39-2
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39"
Detailed Description
39.0" (990.60mm) Banana Plug, Single To Banana Plug, Single Patch Cord 3000V (3kV)
Category
Cable Length
39.0" (990.60mm)
Contents
1 Lead, Red
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Current Rating (Amps)
20A
Additional Resources
In-Stock: 20
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39"
In-Stock: 9
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 10"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO BANANA 144"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO BANANA 20"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"