BLM03AG601SN1D
DigiKey Part Number
490-5164-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5164-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5164-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM03AG601SN1D
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0201 4LN
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 100mA 1.5Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLM03AG601SN1D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm
Manufacturer
Murata Electronics
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
100mA