BLM18SG331TN1D
DigiKey Part Number
490-3997-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3997-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3997-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18SG331TN1D
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1.5A 70mOhm
EDA/CAD Models
BLM18SG331TN1D Models
Category
Current Rating (Max)
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
70mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
330 Ohms @ 100 MHz