DE11XRA100KJ4BP01F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
10 pF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
DE11XRA100KJ4BP01F
DigiKey Part Number
490-DE11XRA100KJ4BP01F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE11XRA100KJ4BP01F
Description
CAP CER 10PF 1.5KV SL RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
DE11XRA100KJ4BP01F Models
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C