DE11XRA150KA4BQ01F
DigiKey Part Number
490-DE11XRA150KA4BQ01F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE11XRA150KA4BQ01F
Description
CAP CER
Detailed Description
15 pF ±10% 500VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
EDA/CAD Models
DE11XRA150KA4BQ01F Models
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C