DE11XRA220KN4AN01F
DigiKey Part Number
490-16162-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16162-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE11XRA220KN4AN01F
Description
CAP CER 22PF 250V SL RADIAL
Detailed Description
22 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
EDA/CAD Models
DE11XRA220KN4AN01F Models
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C