DE11XRB330KA4BR01F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 366
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 451
33 pF ±10% 500VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
DE11XRB330KA4BR01F
DigiKey Part Number
DE11XRB330KA4BR01F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE11XRB330KA4BR01F
Description
CAP CER 33PF 500V SL RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
DE11XRB330KA4BR01F Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C