GRM31CR72J153KW03L
DigiKey Part Number
490-3513-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3513-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3513-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31CR72J153KW03L
Description
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRM31CR72J153KW03L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)