LLL185R70J224MA01L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LLL185R70J224MA01L |
Description | CAP CER 0.22UF 6.3V X7R 0306 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0306 (0816 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LLL185R70J224MA01L Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL (Reverse Geometry) |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case 0306 (0816 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.024" (0.60mm) |