CS09166-32M
DigiKey Part Number
644-CS09166-32MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS09166-32MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS09166-32MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS09166-32M
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Load Capacitance
8pF
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)