NNAMC1580PCEV
DigiKey Part Number
1816-1008-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NNAMC1580PCEV
Description
EVAL KIT MODULE 0 DEG 158MM
Customer Reference
Detailed Description
NNAMC1580PC01 Neonode Touch Sensor Module Proximity, IR Touch Sensor Evaluation Board
Category
Sensing Range
158mm x 134mm
Voltage - Supply
4.75V ~ 5.25V