BUK7227-100B,118 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 8,946
Datasheet
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
onsemi
In Stock: 59
Infineon Technologies
Infineon Technologies
In Stock: 26
IXYS
In Stock: 434
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Vishay Siliconix
In Stock: 9
N-Channel 100 V 48A (Tc) 167W (Tc) Surface Mount DPAK