SZMM3Z3V3T1GX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SZMM3Z3V3T1GX |
Description | DIODE ZENER 3.3V 300MW SOD323 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 3.3 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Part Status Discontinued at DigiKey | Grade Automotive |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Qualification AEC-Q101 |
Tolerance ±5% | Mounting Type Surface Mount |
Power - Max 300 mW | Package / Case |
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms | Supplier Device Package SOD-323 |