UPV1H330MGD1TD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UPV1H330MGD1TD |
Description | CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL TH |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UPV1H330MGD1TD Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Mfr | Polarization Polar |
Series | Applications |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Impedance 600 mOhms |
Part Status Obsolete | Lead Spacing 0.098" (2.50mm) |
Capacitance | Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm) |
Voltage - Rated 50 V | Mounting Type |
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C | Package / Case Radial, Can |