A1AYBR-P19WDD0-R000
DigiKey Part Number
1907-A1AYBR-P19WDD0-R000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A1AYBR-P19WDD0-R000
Description
ODU AMC EASY CLEAN RECPT, INLINE
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Category
Color
Silver
Mfr
Ingress Protection
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Series
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Packaging
Bulk
Features
Backshell
Part Status
Active
Shielding
Connector Type
Current Rating (Amps)
2A per Contact
Number of Positions
19
Voltage Rating
275V
Shell Size - Insert
1.5
Cable Opening
0.315" (8.00mm)
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-51°C ~ 125°C