S11YBR-P14XCD0-0000
DigiKey Part Number
1907-S11YBR-P14XCD0-0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S11YBR-P14XCD0-0000
Description
ODU AMC PLUG, SZ 1, AMC, 14P, SL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S11YBR-P14XCD0-0000 Models
Category
Color
Silver
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
14
Voltage Rating
200V
Cable Opening
0.256" (6.50mm)
Operating Temperature
-51°C ~ 125°C