S20L0C-P04MFG0-320S
DigiKey Part Number
S20L0C-P04MFG0-320S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S20L0C-P04MFG0-320S
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S20L0C-P04MFG0-320S Models
Category
Shell Finish
Chrome over Nickel
Number of Positions
4
Current Rating (Amps)
7.5A
Cable Opening
0.079" ~ 0.126" (2.00mm ~ 3.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C