G3VM-201AY1
DigiKey Part Number
Z12316-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-201AY1
Description
SSR RELAY SPST-NO 250MA 0-200V
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-DIP (0.300", 7.62mm)
EDA/CAD Models
G3VM-201AY1 Models
Category
Voltage - Input
1.27VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 200 V
Series
Load Current
250 mA
Packaging
Bulk
On-State Resistance (Max)
8 Ohms
Part Status
Active
Termination Style
PC Pin
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C