G3VM-201G2(TR)
DigiKey Part Number
Z4070TR-ND - Tape & Reel (TR)
Z4070CT-ND - Cut Tape (CT)
Z4070DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-201G2(TR)
Description
SSR RELAY SPST-NO 200MA 0-200V
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SOP (0.173", 4.40mm)
EDA/CAD Models
G3VM-201G2(TR) Models
Category
Voltage - Input
1.27VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 200 V
Series
Load Current
200 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
On-State Resistance (Max)
8 Ohms
Part Status
Active
Termination Style
Gull Wing
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C