NC7SZ32P5X is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 21,945
Datasheet
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 5,462
Datasheet
Direct
Texas Instruments
Similar
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Texas Instruments
OR Gate IC 1 Channel SC-70-5
NC7SZ32P5X
DigiKey Part Number
NC7SZ32P5XTR-ND - Tape & Reel (TR)
NC7SZ32P5XCT-ND - Cut Tape (CT)
NC7SZ32P5XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NC7SZ32P5X
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SC70-5
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 1 Channel SC-70-5
EDA/CAD Models
NC7SZ32P5X Models
Category
Current - Quiescent (Max)
2 µA
Mfr
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.5ns @ 5V, 50pF
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Supplier Device Package
SC-70-5
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Number of Inputs
2
Base Product Number
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V