NSS1C200MZ4T3G
DigiKey Part Number
488-NSS1C200MZ4T3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NSS1C200MZ4T3GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NSS1C200MZ4T3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSS1C200MZ4T3G
Description
TRANS PNP 100V 2A SOT223
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar (BJT) Transistor PNP 100 V 2 A 120MHz 800 mW Surface Mount SOT-223 (TO-261)
EDA/CAD Models
NSS1C200MZ4T3G Models
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
120 @ 500mA, 2V
Mfr
Power - Max
800 mW
Frequency - Transition
120MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector (Ic) (Max)
2 A
100 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
220mV @ 200mA, 2A