SZMMSZ10T1G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SZMMSZ10T1G |
Description | DIODE ZENER 10V 500MW SOD123 |
Manufacturer Standard Lead Time | 45 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 10 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-123 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SZMMSZ10T1G Models |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±5% | Package / Case |
Power - Max 500 mW | Supplier Device Package SOD-123 |
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms | Base Product Number |
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 7 V |