SZMMSZ13ET1G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SZMMSZ13ET1G |
Description | DIODE ZENER 13V 500MW SOD123 |
Manufacturer Standard Lead Time | 46 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 13 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-123 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SZMMSZ13ET1G Models |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Tolerance ±5% | Package / Case |
Power - Max 500 mW | Supplier Device Package SOD-123 |
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms | Base Product Number |
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V |