EX-Z12FA-P
DigiKey Part Number
1110-3855-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EX-Z12FA-P
Description
SENSOR THROUGH-BEAM 200MM PNP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Through-Beam Optical Sensor 7.874" (200mm) PNP - Open Collector/Light-ON
Category
Output Configuration
PNP - Open Collector/Light-ON
Manufacturer
Panasonic Industrial Automation Sales
Light Source
Red LED
Series
Connection Method
Cable
Packaging
Box
Ingress Protection
IP67
Part Status
Active
Cable Length
78.74" (2m)
Sensing Method
Through-Beam
Adjustment Type
Fixed
Sensing Distance
7.874" (200mm)
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply
12V ~ 24V