BT1.5I-M39
DigiKey Part Number
298-19607-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BT1.5I-M39
Description
CBL TIE LOCKING NAT 40LB 6.10"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard, Locking Natural 1.50" (38.10mm) 0.141" (3.58mm) 40 lbs (18.14 kg)
Category
Length - Actual
0.508' (154.94mm, 6.10")
Manufacturer
Panduit Corp
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Tensile Strength
40 lbs (18.14 kg)
Packaging
Bulk
Features
Heat Stabilized
Part Status
Active
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Wire/Cable Tie Type
Standard, Locking
Color
Natural
Length - Approximate
6"
Shelf Life
48 Months
Bundle Diameter
1.50" (38.10mm)
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Width
0.141" (3.58mm)