SE25P-MR0
DigiKey Part Number
298-14065-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SE25P-MR0
Description
EXPAND SLEEVE 1/4" X 1000' BLK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Sleeve X 1000' (304.80m) Black
Category
Color
Black
Manufacturer
Panduit Corp
Length
1000' (304.80m)
Series
Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Part Status
Active
Abrasion Protection
Abrasion Resistant
Type
Sleeve
Environment Protection
UV Resistant
Type Attributes
Expandable
Features
Noise Reduction, Vibration Resistant
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.250" (6.35mm)
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Diameter - Inside, Expanded
0.375" (9.52mm)