PJGBLC24C-AU_R1_000A1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PJGBLC24C-AU_R1_000A1 |
Description | TVS DIODE 24VWM 43VC SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 43V Clamp 1A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Peak Pulse 350W |
Mfr | Power Line Protection No |
Series | Capacitance @ Frequency 3pF @ 1MHz (Max) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max) | Package / Case SC-90, SOD-323F |
Voltage - Breakdown (Min) 27.27V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 43V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1A (8/20µs) |