100R8-102B
DigiKey Part Number
HF08U-04-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R8-102B
Description
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 4"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 4.000" (101.60mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
4.000" (101.60mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
8
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 1,010
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 5.98"
In-Stock: 806
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 12"
In-Stock: 1446
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 18"
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 2"
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 3"