BPF1608LM02R2400A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BPF1608LM02R2400A |
Description | RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 1.7dB 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BPF1608LM02R2400A Models |
Category | Ripple 0.5dB |
Manufacturer Pulse Electronics | Insertion Loss 1.7dB |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad |
Part Status Active | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Frequency 2.45GHz Center | Height (Max) 0.032" (0.80mm) |