BWVS00606045150M00
DigiKey Part Number
553-BWVS00606045150M00TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BWVS00606045150M00CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BWVS00606045150M00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BWVS00606045150M00
Description
FIXED IND 15UH 2.2A 80 MOHM SMD
Detailed Description
15 µH Shielded Inductor 2.2 A 80mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
3.4A
DC Resistance (DCR)
80mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)