NMO150/450/800
DigiKey Part Number
553-NMO150/450/800-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMO150/450/800
Description
TRI-BAND, 2.14 DBI, 150-165/450-
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Number of Bands
3
Packaging
Bag
Gain
2.14dBi
Power - Max
100 W
Frequency Group
Wide Band
Frequency (Center/Band)
157.5MHz, 460MHz, 873MHz
Frequency Range
150MHz ~ 165MHz, 450MHz ~ 470MHz, 806MHz ~ 940MHz
Height (Max)
16.500" (419.10mm)