FAD1-08032CBLW12
DigiKey Part Number
Q629-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAD1-08032CBLW12
Description
FAN AXIAL 80.5X32MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 80.5mm L x 80.5mm H Ball 39.6 CFM (1.11m³/min) 2 Wire Leads
Category
Noise
35.5dB(A)
Mfr
Power (Watts)
1.32 W
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 80.5mm L x 80.5mm H
Weight
0.238 lb (107.95 g)
Width
32.00mm
Current Rating (Amps)
0.110A
Air Flow
39.6 CFM (1.11m³/min)
Voltage Range
10.8 ~ 13.2VDC
Static Pressure
0.187 in H2O (46.6 Pa)