CP5032-156.250-3.3-25-X-T-TR
DigiKey Part Number
2151-CP5032-156.250-3.3-25-X-T-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-CP5032-156.250-3.3-25-X-T-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-CP5032-156.250-3.3-25-X-T-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP5032-156.250-3.3-25-X-T-TR
Description
XTAL OSC XO 156.25MHZ 3.3V LVPEC
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
80mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)