BR25H160FJ-WCE2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BR25H160FJ-WCE2 |
Description | IC EEPROM 16KBIT SPI 5MHZ 8SOPJ |
Customer Reference | |
Detailed Description | EEPROM Memory IC 16Kbit SPI 5 MHz 8-SOP-J |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BR25H160FJ-WCE2 Models |
Category | Clock Frequency 5 MHz |
Mfr | Write Cycle Time - Word, Page 5ms |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V |
Part Status Not For New Designs | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |